Kurs tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski jest to dziedzina tańca uprawiana od XX wieku, wywodząca się z tańców salonowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów oraz muzyką. Jest to dyscyplina sportowa zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na zawodach organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich. W Polsce Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) istnieje od 50 lat.
Na kursach organizowanych przez Szkolę Tańca Szumidance realizowany jest Światowy Program Taneczny, czyli wszystkie tańce, które mogą być przydatne w życiu codziennym.
Kurs Tańca Towarzyskiego
Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, na wyższych poziomach foxtrot i quickstep, tańce latynoamerykańskie –  cha-cha, a na wyższych poziomach można dodać jive, samba, rumba i paso-doble, oraz tańce użytkowe – disco samba, disco swing i rock&roll
Kursy tańca towarzyskiego najbardziej z wszystkich przydają się w praktyce.
Strój: obuwie zamienne, strój wygodny – tak by mogli Państwo swobodnie tańczyć. O szczegółach poinformuje instruktor na pierwszych zajęciach.
CENA 250,00 za kurs (10 spotkań po 1,5 godziny)
Wakacyjny Kurs Tańca Disco
Na tym kursie skupimy się głównie na tańcach użytkowych, czyli disco samba, disco swing (dwa rodzaje) i rock&roll, oraz salsa ostatnio bardzo popularna na wszystkich imprezach. Mile widziane pary jak i również single.
CENA 250,00 za kurs (8 spotkań po 1,5 godziny)

https://www.facebook.com/SzumidanceSzkolaTanca/