Kurs tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski jest to dziedzina tańca uprawiana od XX wieku, wywodząca się z tańców salonowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów oraz muzyką. Jest to dyscyplina sportowa zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na zawodach organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich. W Polsce Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) istnieje od 50 lat.

Na kursach organizowanych przez Szkolę Tańca Szumidance realizowany jest Światowy Program Taneczny, czyli wszystkie tańce, które mogą być przydatne w życiu codziennym.

Kurs Tańca Towarzyskiego

Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, na wyższych poziomach foxtrot i quickstep, tańce latynoamerykańskie –  cha-cha, a na wyższych poziomach można dodać jive, samba, rumba i paso-doble, oraz tańce użytkowe – disco samba, disco swing i rock&roll
Kursy tańca towarzyskiego najbardziej z wszystkich przydają się w praktyce.

Kurs tańca Użytkowego

Na tym kursie nauczycie się tańczyć disco samby, disco swinga i rock&rolla są to tańce które są na każdej imprezie tanecznej.

Strój: obuwie zamienne, strój wygodny – tak by mogli Państwo swobodnie tańczyć. O szczegółach poinformuje instruktor na pierwszych zajęciach.

CENA 350,00 za kurs (10 spotkań po 1,5 godziny)

https://www.facebook.com/SzumidanceSzkolaTanca/