Czy taniec przynosi korzyści?

Czy taniec przynosi korzyści?

Taniec ma bardzo dobre właściwości na nasze zdrowie. Wspomaga prace serca, wspomaga odchudzanie – pod warunkiem, że robimy to systematycznie. Taniec również poprawia elastyczność, siłę i wytrzymałość. Podczas tańca musimy być zdolni do większego niż zwykle zakresu ruchu wszystkich grup mięśni. Taniec zwiększa siłę, zmuszając do utrzymania ciężaru naszego ciała. Taniec to aktywność fizyczna, przez co – tak jak wszystkie inne formy aktywności – zwiększa naszą wytrzymałość. Wytrzymałość to zdolność mięśni do wytężonego wysiłku przez jak najdłuższy czas bez odczuwania zmęczenia. Regularny taniec jest idealny, jeśli chodzi o zwiększenie odporności – szczególnie, jeśli jest to energiczny rodzaj tańca.
Czy przez cały dzień brakuje Ci energii? Taniec może pomóc Ci ją odzyskać. Jedno z badań opublikowanych przez międzynarodową organizację Stowarzyszenie Wydawnictw Naukowych i Uniwersyteckich Zasobów Naukowych (SPARC) dowiodło, że cotygodniowe ćwiczenia oparte na tańcu mogą poprawić ogólną wydajność i poziom energii fizycznej u dorosłych.
Taniec również eliminuje stres i depresje – jak się okazuje, jedną z zalet tańca jest to, że pomaga wyleczyć się z łagodnej depresji i zwiększa pewność siebie. Depresja staje się coraz większym problemem zarówno wśród młodzieży, jak i wśród dorosłych w każdym wieku. Terapia ruchowa oparta na tańcu nie tylko poprawia stany depresyjne, ale także uodparnia psychikę poprzez regulację poziomu serotoniny i dopaminy w organizmie. Taniec to aktywność społeczna, pomaga wyzbyć się poczucia osamotnienia, które często towarzyszy osobom cierpiącym na depresję, a także osobom starszym, które mieszkają samotnie. Taniec to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi. Chodzenie na lekcje tańca może zwiększyć poczucie własnej wartości i rozwijać umiejętności interpersonalne. Wysiłek fizyczny zmniejsza stres i napięcie, dlatego taniec daje ogólne poczucie dobrego nastroju.
Absolutnie każdy może czerpać korzyści z tańca.
zapraszamy na naszego facebooka:
https://www.facebook.com/SzumidanceSzkolaTanca/