Joga integralna

Joga Integralna jest tradycyjną ścieżką jogi opartą przede wszystkim na Shri Vivek według przekazu żyjącego mistrza Shri Guruji Swami Vivekanandy z Khadany. Jest to łagodna i relaksacyjna joga, którą może praktykować każda osoba. Nie forsuje ciała, ale uważnie czuje wszystko, co się w nim dzieje.

Joga integralna przeznaczona jest dla osób bez doświadczenia jak i dla osób praktykujących wiele lat. Joga jest dla każdego, kto chce pogłębić czucie ciała i rozluźnić nagromadzone w nim napięcia. Jest dla wszystkich szukających balansu między ruchem i bezruchem i szukających przyjemności w praktyce jogi.

Na zajęciach jogi z naszą instruktorką rozluźnisz napięcie w ciele.

Wyrównasz i poprawisz swoją sylwetkę, wejdziesz w głębszy kontakt z sobą samym, rozwiniesz swój potencjał, intuicję i obudzisz energię do życia.

Joga integralna jest formą pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę mięśni. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bez wysiłkowe wydłużenie. Usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów.

Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka jogi podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.

Na jodze integralnej pracujemy także z mięśniami tonicznymi. Mięśnie te są bezpośrednio związane z odpowiedzią na działanie grawitacji. Stanowią również część systemu odpowiedzialnego za utrzymanie naszego ciała w pionie.

Dzięki regularnej praktyce jogi możesz uzyskać wyprostowaną, wyrównaną, a przede wszystkim bez wysiłkową postawę ciała. Wiąże się to bezpośrednio z określonym poziomem elastyczności ciała i brakiem napięć.

Marzena Gabrysiak-Wąsowska

Praktykuje jogę od niemal 25 lat.

Ukończyła intensywny kurs nauczycielski jogi integralnej łączącej metody B.K.S.Iyengara, Yin jogi czy Vinyasa jogi.

W praktyce jogi stawia głównie na pierwotne funkcje asan: koncentrację uwagi i świadomość własnego ciała.

Dostosowuje pozycje do indywidualnych możliwiści i potrzeb ćwiczących tak, by każdy mógł doświadczyć dobrodziejstwa płynącego z praktyki jogi.

Zawodowo lekarz. Prywatnie mama i opiekunka trzech kotów (ale psy też lubi 😉

Grafik

Poniedziałek:

Godz. 17:45

Zapraszamy również na naszego Facebooka:

https://www.facebook.com/Szumidance/